Poděkování klientům denního centra Maják za výrobu překvapení pro děti z jesliček

Dne 18. 9. 2019 k nám dorazila návštěva z denního centra Maják. Nejprve jsme se všichni shromáždili v místnosti pohybových dovedností a zazpívali jsme si společně pro radost písničky s doprovodem hudebních nástrojů. Poté se nám návštěva představila a darovala dětem vlastnoručně vyrobená látková zvířátka. Dětem se všechna zvířátka velmi líbila. Jako poděkování jsme návštěvě rozdali perníčky, které jsme s dětmi společně upekli a nazdobili. Než jsme se rozloučili, kdo měl chuť, mohl si s námi prohlédnout naše zařízení.

Děkujeme za návštěvu a vykouzlené úsměvy na tvářích našich dětí.

Těšíme se na další spolupráci.

008   001  002

 Rok 2018-2019 v jesličkách

Prostřednictvím malého ohlédnutí Vás chceme seznámit s aktivitami v Jeslích Frýdek-Místek, p. o., Brožíkova 40. Průběžně o plánovaných i proběhlých akcích pro děti i rodiče informujeme na našich webových stránkách. Pracujeme ve třech dětských skupinách dle Plánu výchovy a péče s názvem „ Poznáváme svět kolem nás – naše první krůčky při objevování světa“. Začínáme v září postupnou adaptací dětí, kdy klademe důraz na vybudování důvěry mezi dětmi, pečujícími osobami a rodiči. Není pro nás nic důležitějšího, než aby se děti cítily bezpečně a chovaly k nám důvěru.

V říjnu jsme pro děti připravili drakiádu. Na jeslovské zahradě dopoledne létali papíroví draci a děti jim mávaly na pozdrav. Odpoledne měli rodiče možnost si to s dětmi a draky zopakovat, někteří si donesli i vlastnoručně vyrobeného draka.

Listopad proběhl ve znamení dýňování. Dlabali jsme, zdobili a vyráběli „ dýňáky“, kteří nám potom dělali radost na oknech a nádvoří jesliček.

A máme tady prosinec a advent, kdy začínáme společným rozsvícením vánočního stromečku na nádvoří. Za zvuku koledy jsme s dětmi a rodiči zazpívali, zatančili a rozsvítili světýlka nejen na stromečku, ale hlavně v dětských očích.

Naše skvělé paní kuchařky a pomocnice připravily pohoštění v podobě vánočního punče s ovocem a medových perníčků.

Dále v prosinci následuje obvykle pečení a zdobení perníčků, Mikuláš naděluje a na závěr roku vánoční besídka u stromečku s nadílkou. Radovali jsme se ze spousty nových hraček, her a stavebnic!

Po novém roce jsme si udělali výlet za Eskymáky. Postavili jsme si na zahradě iglů, lovili ryby, koulovali se a seznámili se nejen s Eskymáky, ale i tučňáky a ledními medvědy.

V únoru nás čeká tradiční karneval, březen ve znamení vítání jara a s dubnem velikonoce a tvoření s rodiči. Každoročně nás navštěvuje maňáskové divadélko s pohádkami pro nejmenší.

V květnu si pro maminky připravujeme s dětmi malý program k „ Svátku matek“.

Červen oslavíme Dětským dnem, kdy si „tety“ připraví pro děti program na zahradě a ať už to bude letos „ U námořníků“ nebo „U kovbojů“ či „ V pohádkovém lese“, hlavní jsou úsměvy a rozzářené oči našich nejmenších.

Odpoledne je zahrada pro děti s rodiči otevřená a pokračujeme v dětských radovánkách.

A jsou tu letní prázdniny, které věnujeme hlavně pobytu s dětmi na zahradě, vodním hrátkám, dovádění a volné hře.

Po prázdninách mnohé děti čeká odchod do MŠ a loučení s jesličkami. Odnesou si od nás pamětní list a drobný dáreček.

...a zase znova od začátku, děti, těšíme se na vás, přijďte si s námi hrát!

Kolektiv Jeslí FM, p. o.

 

 akce1         

UZAVŘENÍ ZAŘÍZENÍ V DOBĚ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ

V době vánočních svátků bude zařízení zavřeno od 23. 12. 2019 do 1. 1. 2020.

Provoz zařízení bude opět zahájen od 2. 1. 2020.

Děkujeme za pochopení.

 

UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE

Potvrzení o výši vynaložených výdajů za rok 2018 lze požadovat u vedoucí stravování od 4. 2. 2019 v čase od 6.30 do 14.00 hod, 6. 2. 2019. v čase 7.00 do 17.00 hod

Požadavek můžete zaslat mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky na číslech mob. 724 813 825 a 558/439 285 s přesným uvedením jména poplatníka včetně data narození, který uplatňuje slevu na dani.