UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE

UZAVŘENÍ ZAŘÍZENÍ V DOBĚ LETNÍCH PRÁZDNIN

Vážení rodiče,

dovolujeme si vás upozornit na uzavření jeslí v době letních prázdnin od 15. 7. do 2. 8. 2019 (3 týdny).

Nástupní den je 5. 8. 2019.

 

POSTUP PRO UKONČENÍ DOCHÁZKY DÍTĚTE DO ZAŘÍZENÍ

Ukončení docházky dítěte do zařízení probíhá písemnou formou. Prosíme rodiče o vyplnění formuláře - Žádost o ukončení docházky dítěte do zařízení Jesle Frýdek-Místek, p. o.

Formulář je k dispozici na každém oddělení u pečujících osob nebo si ho můžete stáhnout z webových stránek jeslí v záložce - pro rodiče - dokumenty ke stažení.

Vyplněný formulář prosím odevzdávejte na svém oddělení pečujícím osobám.

Způsob vrácení jistiny je uveden ve Smlouvě o poskytování služby péče o dítě v dětské skupině a o způsobu úhrady za tuto službu - čl. 10 - Způsob ukončení právních vztahů.

 

UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE

Vážení rodiče, dovolujeme si Vás upozornit, že se budou od září 2019 navyšovat ceny za poskytované služby. Přehled aktuálních cen bude zveřejněn.

Děkujeme za pochopení.

 

Rok 2018-2019 v jesličkách

Prostřednictvím malého ohlédnutí Vás chceme seznámit s aktivitami v Jeslích Frýdek-Místek, p. o., Brožíkova 40. Průběžně o plánovaných i proběhlých akcích pro děti i rodiče informujeme na našich webových stránkách. Pracujeme ve třech dětských skupinách dle Plánu výchovy a péče s názvem „ Poznáváme svět kolem nás – naše první krůčky při objevování světa“. Začínáme v září postupnou adaptací dětí, kdy klademe důraz na vybudování důvěry mezi dětmi, pečujícími osobami a rodiči. Není pro nás nic důležitějšího, než aby se děti cítily bezpečně a chovaly k nám důvěru.

V říjnu jsme pro děti připravili drakiádu. Na jeslovské zahradě dopoledne létali papíroví draci a děti jim mávaly na pozdrav. Odpoledne měli rodiče možnost si to s dětmi a draky zopakovat, někteří si donesli i vlastnoručně vyrobeného draka.

Listopad proběhl ve znamení dýňování. Dlabali jsme, zdobili a vyráběli „ dýňáky“, kteří nám potom dělali radost na oknech a nádvoří jesliček.

A máme tady prosinec a advent, kdy začínáme společným rozsvícením vánočního stromečku na nádvoří. Za zvuku koledy jsme s dětmi a rodiči zazpívali, zatančili a rozsvítili světýlka nejen na stromečku, ale hlavně v dětských očích.

Naše skvělé paní kuchařky a pomocnice připravily pohoštění v podobě vánočního punče s ovocem a medových perníčků.

Dále v prosinci následuje obvykle pečení a zdobení perníčků, Mikuláš naděluje a na závěr roku vánoční besídka u stromečku s nadílkou. Radovali jsme se ze spousty nových hraček, her a stavebnic!

Po novém roce jsme si udělali výlet za Eskymáky. Postavili jsme si na zahradě iglů, lovili ryby, koulovali se a seznámili se nejen s Eskymáky, ale i tučňáky a ledními medvědy.

V únoru nás čeká tradiční karneval, březen ve znamení vítání jara a s dubnem velikonoce a tvoření s rodiči. Každoročně nás navštěvuje maňáskové divadélko s pohádkami pro nejmenší.

V květnu si pro maminky připravujeme s dětmi malý program k „ Svátku matek“.

Červen oslavíme Dětským dnem, kdy si „tety“ připraví pro děti program na zahradě a ať už to bude letos „ U námořníků“ nebo „U kovbojů“ či „ V pohádkovém lese“, hlavní jsou úsměvy a rozzářené oči našich nejmenších.

Odpoledne je zahrada pro děti s rodiči otevřená a pokračujeme v dětských radovánkách.

A jsou tu letní prázdniny, které věnujeme hlavně pobytu s dětmi na zahradě, vodním hrátkám, dovádění a volné hře.

Po prázdninách mnohé děti čeká odchod do MŠ a loučení s jesličkami. Odnesou si od nás pamětní list a drobný dáreček.

...a zase znova od začátku, děti, těšíme se na vás, přijďte si s námi hrát!

Kolektiv Jeslí FM, p. o.

 

 akce1         

UZAVŘENÍ ZAŘÍZENÍ V DOBĚ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ

V době vánočních svátků bude zařízení zavřeno od 23. 12. 2019 do 1. 1. 2020.

Provoz zařízení bude opět zahájen od 2. 1. 2020.

Děkujeme za pochopení.

 

UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE

Potvrzení o výši vynaložených výdajů za rok 2018 lze požadovat u vedoucí stravování od 4. 2. 2019 v čase od 6.30 do 14.00 hod, 6. 2. 2019. v čase 7.00 do 17.00 hod

Požadavek můžete zaslat mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky na číslech mob. 724 813 825 a 558/439 285 s přesným uvedením jména poplatníka včetně data narození, který uplatňuje slevu na dani.